ULAŞIM

Yakın bölge ulaşımı, Toros Dağlarının eteklerinden geçen, iyi durumda olan D400 Akdeniz sahil yolunun üzerinden sağlanır. Teleferiğimiz Çamyuva ile Tekirova arasında, Antalya merkezinden yaklaşık 57 km mesafede bulunur. Teleferiğe giden yaklaşık 7km uzunluğu olan ulaşım yolumuzun sapağı, hemen Akdeniz sahilinde uzanan D400 ana kara yolunun üzerinde yer almaktadır.

Toplu taşıma araçları

Antalya Konyaaltı itibari ile (şehir merkezi) ulaşım sağlayan otobüs KC71, KM61, KC71A, 504, 504A, 600A, TK92, KL08, UC11, UC11A, TK36, DK38, VC57, VC59 hatları ile 5M-Migros alışveriş merkezindeki aktarma noktasına kadar. Bu aktarma noktasında Tekirova'ya giden sahil midibüslerine geçebilir ve ana yolun üzerinde bulunan ana girişimizin önünde inebilirsiniz. Antalya kentinin 2014 yılından beri Kemer'i merkeze bağlayan bir deniz otobüs vardır. Deniz otobüsünün kalkış saatlerini belediye hizmetlerinden (Antalya Ulaşım) öğrenebilirsiniz. Tekirova tarafından gelmeniz halinde, gene ana yoldan geçen Antalya ve Kemer midibüslerini kullanabilir ve ana girişimizin önünde inebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ana yolundan tarafımıza ulaşan ziyaretçilerimiz, giriş kapımızdan alt istasyonuna kalkan transfer servisimizden yararlanabilir.

Bölgesel transfer servisimize ilişkin hizmet detayı

Antalya ve Kemer bölgelerinden tesisimize ulaşımı mümkün olduğunca rahat ve keyifli geçmesi için muhtelif transfer servislerimiz hizmet vermektedir.

(Sezon içi sefer planı ve hava koşullarına bağlı değişiklik yapma hakkı saklıdır)

Teleferiğimizin planlı bakım ve tamir faaliyetleri nedeniyle çalışmadığı zamanlar, internet sitemizde erkenden ilan edilir. Ana yolundan teleferiğe çıkan ulaşım yolumuza son ziyaretçi girişlerine, günün son teleferik seferinden 15 dakika önce izin verilir. Teleferiğin son dağa çıkış seferi, kapanıştan yarım saat önce yapılır.

 

 

 


transfers
 
 

Alt İstasyona Olan Mesafeler

Antalya–Alt İstasyon 57 km
Beldibi–Alt İstasyon 33 km
Göynük–Alt İstasyon 25 km
Kemer–Alt İstasyon 15 km
Kiriş–Alt İstasyon 13 km
Camyuva–Alt İstasyon 10 km
Phaselis–Alt İstasyon 9 km
Tekirova–Alt İstasyon 11 km

 

 

Ulaşım Yolumuza Giden Çıkış

 

 

Ulaşım yolumuzun girişi 
Kemer/Antalya tarafından gelirken çıkış sağda
Tekirova tarafından gelirken çıkış solda

 

 

 

 

Geniş ve çok iyi durumda olan ulaşım yolumuz, Türkiye'nin şüphesiz en güzel ve eğlenceli sahil şeridindeki ana kapıda başlar ve 726 m AMSL yüksekliğinde bulunan teleferik alt istasyonumuzda son bulur. Yaklaşık 10 dakika süren yolculuk, Beydağları Sahil Milli Parkı uzantılarının içinden geçmektedir.
 
Yol süresince sık orman örtüsünün altında uzanan dağ manzarasını izleyebilir ve zaman zaman yol kıvrımlarında beliren dağı zirvesine bir bakış atabilirsiniz.