Olympos Teleferik Tracking
GÜN DOĞUMU VE GÜN BATIMI SABİT PROGRAMLARIMIZ

Tahtalı Dağı'nın bütün gün içinde sunduğu çok çeşitli yansımalarını ziyaretçilerimizin de yaşayabilmesi için, normal gün içi seferlerimizin haricinde, ana sezonda ayrıca erken uyanan kâşiflere sıcak bir içecek ve bisküvi eşliğinde gündoğumu programını ve romantik akşam yemekleriniz için etkileyici günbatımı programını sunmaktayız. Şafak vaktinde deniz ufkunda doğuda beliren ilk kızıl ışıkları ile güneşin doğayı telaşlı bir güne uyandırmasına ya da akşam vaktinde batıdan dağ zirvelerinin arasından güneşin sessizce uzanan ışık huzmeleri ile veda ederek, beliren yıldız kubbesini selamlamasına siz de tanıklık ediniz. Alt yapımız kişisel ve her tür diğer sosyal etkinlikler için uygundur. Detaylar için tıklayın.

Olympos Teleferik Tracking
PARAGLIDING ESCAPE

Hizmetin Kapsamı ve Güvenliği

ESCAPE şirketi 1996 yılında, Fethiye'de bulunan Babadağ'ında tandem yamaç paraşütü hizmeti için kurulmuştur ve 2011 yılından beri kesintisiz olarak Tahtalı Dağı’nda kurulan Olympos Teleferik işletmesinde de faaliyetlerini sürdürmektedir. ESCAPE ISO 9001 kalite güvence sistemine tabidir ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin (TURSAB) Grup A seyahat acenteleri sınıflamasına sahiptir. Şirketin ayrıca spor aktivitelerini sunabilmesine ilişkin Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izni mevcuttur. Olympos Teleferik tesisinde 2011 yılında başlayan ESCAPE hizmetlerinden bu güne kadar binlerce coşkulu ziyaretçimiz istifade etmiştir. Devamını okumak için linke tıklayınız. 

 Tek Pilot Bilgilendirmesi: http://escape2olympos.com/single-pilot

Olympos Teleferik Catapult Tramboline
BUNGEE-MANCINIĞI

Aramızda hep taarruz uçağı pilotlarının manevralarında ne hissettiklerini düşledikleri için de olağanüstü bir deneyim sunmaktayız. Zirve istasyonunda hizmet ortağımız olan SKYPARK ANTALYA firmasının işlettiği Bungee mancınığı heyecanın doruk noktasını yaşamak isteyen maceracılarını beklemektedir. Hizmet ortağımızın sunduğu bu etkinlik için de azami güvenlik tedbirleri alınmıştır. Bu etkinliğe katılanlar önce bir dizi elastiki çekiş bantlarına sabitlenmiş olan bir emniyet kemerli oturma düzenine sağlamca yerleştirilir. Mancınığı işleten operatör maceranızı sürekli olarak denetler ve süreci isteğiniz doğrultusunda ayarlar. Azami ivmelenme ile başlayan deneyiminiz, sizi önce sıkıca kemerlerin içine basacak, sonra saniyenin kesirleri içinde uzmanca atılan salto ve heyecanlı salınımlar ile serbest düşüşe bırakacaktır. Devamını okumak için linke tıklayınız. 

Olympos Teleferik Tracking
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Dağın kısa, fakat zaman zaman şiddetli geçen kışında yapılacak olan zirve yürüyüşleri için profesyonel donanıma ihtiyaç duyulur. Ancak dağın zirvesine ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında çıkılması, orta derece kondisyona sahip, geniş yaş dağılımında bir yürüyüşçü kitlesi için, yaygın olarak temin edilebilen, sağlam yürüyüş donanımı ile mümkündür. Beycik ya da Kuzdere mevkileri ile zirve istasyonumuz arasında ulaşımı sağlayan yürüyüş patikası işaretlenmiştir. Antik çağda Fethiye ile Antalya arasında uzanan Likya yürüyüş yolunun bir etabı da Tahtalı Dağın eteklerinden geçmektedir. Devamını okumak için linke tıklayınız. 

Olympos Teleferik Tracking
BİSİKLET TURLARI, KIŞ SPORLARI VE MESİRE ALANLARI

Yürüyüşten ziyade, işaretlenmiş olan yürüyüş patikalarından bisiklet sürerek doğayı keşfetmeyi yeğleyen ziyaretçilerimize, zirve istasyonuna çıkarken, beraberinde dağ bisikleti almalarına imkân tanınır.

Antik çağlarda Olympos olarak tanınan 2.365 m yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’na kış aylarında yürüyerek ulaşılması, çetin hava koşulları nedeniyle sadece uygun Alpin giyim ve donanımlar ile mümkündür.

Beydağları Sahil Milli Parkı; Topçam, Küçük Çaltıcak, Büyük Çaltıcak, Kargıcak, Beldibi, Göynük Kanyonu, Kesmeboğazı Geçidi, Yarıkpınar ve Çıralı/Yanartaş mevkileri ile yerli halkımıza ve yöremizi iyi tanıyan tatilcilere, doğa içinde kolayca ulaşılabilen gezi, piknik ve dinleme alanlarını barındırır. Devamını okumak için linke tıklayınız.