Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Tahtalı Dağı’nda kurulmuş olan teleferiğimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür eder, bu vesile ile şirketimize ilişkin bazı bilgiler paylaşmak isterim. Olympos Teleferik, Antalya şehir merkezinden 50 km mesafede, Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Beydağları Milli Parkı’nın içinde kurulan ve 2007 yılında faaliyetlerine başlayan halatlı teleferik tesisimiz, konusunun dünya lideri olan DOPPELMAYR/GARAVENTA firması tarafından inşa edilmiştir.

Tesisimizde açılışından beri, her yıl yaklaşık 350.000 yolcu, macera dolu Tahtalı Dağı’nın heyecanını yaşamıştır. Müşterilerimizi daima en yüksek konforla ve risklere maruz bırakmadan taşıyabilmiş olmamızı, tesisimizin yapımcı firması olan DOPPELMAYR/GARAVENTA’nın güvenilir teleferik teknolojisine ve kusursuz bir ekip çalışması ile görevlerini yerine getiren mühendis ve teknisyenlerimize borçluyuz. Ziyaretçi güvenliği bizim için daima en yüksek önceliğe sahiptir. Ancak bir hizmet sağlayıcısı olarak, siz değerli müşterilerimize, aynı zamanda kapsayıcı bir tatil deneyimini yaşatma amacımız da şüphesiz başlıca hedeflerimizin biridir.

Deniz seviyesindeki alt istasyonumuzdan yaklaşık 2.365 m yüksekliğinde bulunan zirve istasyonuna yapacağınız yolculuk yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Emsalsiz Milli Parkın içinde ferahlatan bir yükseklikte geçen bu teleferik serüveni, sizi yaygın olarak görülen iğne yapraklı ağaçların, bu bölge için karakteristik olan sedirlerin ve endemik bitkilerin üzerinden taşıyacaktır. Sizi dağın zirvesinde 360° çepeçevre bir izleme açısına sahip seyir teraslarımızın eşsiz panoramik manzarası ve berrak bir dağ havası karşılamaktadır. Arzu ettiğiniz takdirde, Shakespeare Restoran’ın size sunduğu leziz yiyecek ve içecek seçeneklerinden yararlanarak, sükunet içinde ya da dostlarınızın sıcak sohbetleri eşliğinde keyifli zaman geçirebilirsiniz. Doğayı katıksız biçimde yaşamak isteyen ziyaretçilerin tek yönlü bilet almaları da mümkündür. Yürüyüşçüler böylece zirveye ulaşımı sağlayan işaretlenmiş gezi yollarını takip ederek, gezileri esnasında karşılaştıkları yaban hayatı ve endemik bitki örtüsünü inceleme fırsatı bulabilirler.

Zirve istasyonunda olan mağazamız, size yürüyüşünüz esnasında yararlanabileceğiniz doküman ve gezi rehberleri ile yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Özellikle macera seven ziyaretçilerimize ayrıca tandem yamaç paraşütü hizmetini sunan hizmet ortağımız ESCAPE firmasından uçuş için rezervasyon yapmasını tavsiye ederiz. Siz de dünyanın denize yakın en yüksek dağ zirvesinden havalanarak bulutların içinden, Milli Park ormanlarının üstünden, kuş misali uçma heyecanını ve antik Phaselis kıyı kentinin tepesinden Akdeniz kıyısına doğru süzülmenin keyfini kaçırmayın. Bununla yetinmeyip daha yüksekleri gözüne kestiren ziyaretçilerimiz için, hizmet ortağımız SKYPARK ANTALYA firmasının azami hızlanma hissini ve yerçekimsiz ortamı yaşatan Bungee - Mancınığı deneyimlemeyi tavsiye ederiz.

Lütfen sadece belirli sezon ve süreler için geçerli hizmet, program ve detayları için internet sayfamızdan yapılan duyurularımızı takip ediniz. Burada yapmış olduğunuz kısa sanal gezintinin sizde merak uyandırdığını umar, ekip arkadaşlarımız ve hizmet ortaklarımız ile birlikte, sizleri de en yakın zamanda OLYMPOS TELEFERİK’te misafir etmeyi umut ederiz.

Haydar Gümrükçü – CEO