Olympos Teleferik Redbull
MAMMUT TAHTALI RUN TO SKY

İlki 2015 yılında giysi firması MAMMUT’un ana sponsorluğu ile Beydağları Milli Parkın sınırları içinde düzenlen „Tahtalı RunToSky“ koşu müsabakası, Türkiye’nin en çetin koşuların birisidir. Akdeniz’in Çıralı kumsalında başlayan yarışın ilk etabı, hafif eğimli olan Likya Yolunu takip ederek, yaklaşık 9,6km sonra Ulupınar kontrol noktasına ulaşır. Koşunun ikinci etabı da gene benzer bir zorluluk derecesi ile yaklaşık 9,2km mesafede olan Beycik köyüne kadar uzanır. Tamamı için tanınan 7 saatlik sürenin haricinde, etaplarda ulaşılması gereken hedef süreleri belirtilmiştir. Ulupınar ve Beycik’de kurulan ara kontrol noktalarında su ve gıda takviyesi yapılmaktadır. Burada ayrıca acil durumlar için doktor, sağlık ekibi ve bir ambulans hazır bekletilmektedir. Devamını okumak için linke tıklayınız. 

Olympos Teleferik Turkcell Biking
BİSİKLET YARIŞMASI

Tahtalı Dağı her yıl Türkiye’nin en büyük orgnizasyonlarından birisi “Çamlıca Gazozuna Kapışalım / Down Olympos”a ev sahipliği yapıyor. “Çamlıca Gazozu” tarafından gerçekleştirilen ve yılın en büyük MTB Enduro organizasyonu Down Olympos, 2365 mt.’lik Tahtalı Dağı zirvesinden başlayarak Beydağları’nın en güzel manzaralarının arasından akıp giden 27 km.’lik bir iniş parkuru ile Kesmeboğaz Mevkiinde son buluyor. Çok özel etaplardan oluşan parkurdaki kapışma 100’e yakın yerli ve yabancı sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor. Devamını okumak için linke tıklayınız.

Olympos Teleferik Redbull
MOTORSİKLET YARIŞMASI

Her yıl Tahtalı Dağı’nda Red Bull tarafından yapılan “Sea To Sky” organizasyonunda dünyanın en iyi enduro yarışçıları yere göğe meydan okumaya geliyor. Yarışçılar, denizden 2365 metreye tanrıların dağı Tahtalı Dağı’nın zirvesine zorlu ve macera dolu bol manzaralı bir parkurdan ulaşıyor. Ana sponsorluğunu Olympos Teleferik’in üstlendiği organizasyonda Red Bull Sea to Sky; Johny Walker, Graham Jarvis, Wade Young, Manuel Lettenbichler, Philipp Scholz ve Andreas "Letti" Lettenbichler başta olmak üzere dünyanın ve ülkemizin en iyi Ekstrem Enduro yarışçılarını ağırlıyor. Devamını okumak için linke tıklayınız.