Olympos Teleferik Turkcell Biking
BİSİKLET YARIŞMASI

Tahtalı Dağı her yıl Türkiye’nin en büyük orgnizasyonlarından birisi “Çamlıca Gazozuna Kapışalım / Down Olympos”a ev sahipliği yapıyor. “Çamlıca Gazozu” tarafından gerçekleştirilen ve yılın en büyük MTB Enduro organizasyonu Down Olympos, 2365 mt.’lik Tahtalı Dağı zirvesinden başlayarak Beydağları’nın en güzel manzaralarının arasından akıp giden 27 km.’lik bir iniş parkuru ile Kesmeboğaz Mevkiinde son buluyor. Çok özel etaplardan oluşan parkurdaki kapışma 100’e yakın yerli ve yabancı sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor.

Olympos Teleferik Redbull
MOTORSİKLET YARIŞMASI

Her yıl Tahtalı Dağı’nda Red Bull tarafından yapılan “Sea To Sky” organizasyonunda dünyanın en iyi enduro yarışçıları yere göğe meydan okumaya geliyor. Yarışçılar, denizden 2365 metreye tanrıların dağı Tahtalı Dağı’nın zirvesine zorlu ve macera dolu bol manzaralı bir parkurdan ulaşıyor. Ana sponsorluğunu Olimpos Teleferik’in üstlendiği orgnizasyonda Red Bull Sea to Sky; Johny Walker , Graham Jarvis, Wade Young, Manuel Lettenbichler, Philipp Scholz ve Andreas "Letti" Lettenbichler başta olmak üzere dünyanın ve ülkemizin en iyi Ekstrem Enduro yarışçılarını ağırlıyor.

Olympos Teleferik Redbull
MAMMUT TAHTALI RUN TO SKY

Türkiye’nin ilk skyrunning yarışlarından olan ve Sportive’in katkılarıyla düzenlenen “Mammut Tahtalı Run To Sky”, Çıralı Sahili’nden başlayarak 2365 metrede, Tahtalı Dağı’nın zirvesinde Olympos Teleferik tesislerinde son buluyor. Yarış parkuru Likya Yolu, Chimera gibi antik dönem izlerinden geçiyor. Yükseklere çıkıldıkça değişim gösteren harika bir doğa şölenini de yarışçılara  tarihsel bir doku üzerinde sunuyor. Soluk soluğa geçen yarışta, içinize çektiğiniz her havada birbirinden farklı ormanların, çiçeklerin aromatik şifalı kokularını hücrelerinize kadar hissedeceksiniz. Yarış sonunda tazelenmiş bedeninizle tanrıların ölümsüzlük sırrına ulaşmış olacaksınız. Macera ve heyecan dolu parkurun son 5 kilometresinde 1000 metrelik nefes kesen bir irtifa yükselişi yarışçıları bekliyor.